• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

male procesjaUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto obowiązujące Katolików do uczestniczenia w tym dniu we mszy świętej.

osp glosowanie

Radio Wrocław rozpoczęło plebiscyt „Top 5 dolnośląskich OSP". W tym zaszczytnym gronie znalazła się również Nasza jednostka czyli OSP Burkatów. Prosimy wszystkich odwiedzających naszą stronę o ogłosowanie na OSP Burkatów. Głosować można do soboty, 21 kwietnia do godziny 11.30. Codziennie można oddać głos. O zwycięstwie może zdecydować nota lub liczba oddanych głosów. A więc głosujemy raz dziennie aż do 21 kwietnia zaznaczając wszystkie gwiazdki pod naszą jednostką. Tu link do głosowania Radio Wrocław Top 5. Lub kliknij na obrazek nad tekstem.

male konferencja

Ponad 6,3 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów ratowniczo-gaśniczych oraz 2 hydraulicznych zestawów ratownictwa technicznego trafiło do ochotniczych straży pożarnych, w 11 gminach w 6 powiatach w woj. dolnośląskim.

15 listopada br. w Burkatowie, nastąpiło uroczyste przekazanie wozów strażackich oraz odbyła się konferencja podsumowująca projekt pn. „Zakup sprzętu dla prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica”.

man maleŚredni samochód ratowniczo –gaśniczy na podwoziu MAN 18.340 już jest w naszej remizie dzięki projektowi pod nazwą „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem gminy Świdnica”.

70 lecie maleW sobotę 28 października koło remizy, odbyły się uroczystości związane z obchodem 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie. O godzinie 14 00 naczelnik jednostki druh Paweł Krzyśków złożył meldunek o gotowości do uroczystości na ręce prezesa OW ZOSP RP we Wrocławiu druha Ryszarda Drozda.

male bojaniceOkoło godziny jedenastej w niedzielę 20 sierpnia 2017r. mieszkańców Burkatowa zaniepokoił potężny słup dymu w okolicach Bojanic. Już po chwili syrena zaalarmowała strażaków o pożarze. Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa samochody gaśnicze z jednostki OSP Burkatów, Mercedes GBA 2,5/20, oraz jelcz GCBA 6/32.

image0000We wtorek 8 sierpnia do jednostki OSP Burkatów trafił ciężki zestaw ratownictwa technicznego. Jest to pierwsza część inwestycji jaka ma trafić do Burkatowa. Ze zniecierpliwieniem druhowie czekają na drugą część czyli średni samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4, który ma trafić do jednostki pod koniec roku. Wartość samego zestawu to 104 tys. zł. z czego aż 64% jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Łącznie do Burkatowa trafi sprzęt za ponad 895 tys. zł. Jest to tylko część projektu do którego przystąpiło 11 jednostek samorządu terytorialnego, w tym gmina Świdnica jako lider projektu. Cały projekt opiewa na sumę ponad 6,5mln zł. Za tą kwotę zostanie zakupionych 10 samochodów pożarniczych w tym siedem średnich i trzy lekkie oraz sprzęt ratownictwa technicznego, który właśnie trafił do strażaków z naszej miejscowości. W projekcie uczestniczą następujące gminy: Brzeg Dolny, Dzierżoniów, Jaworzyna Śląska, Leśna, Męcinka, Siekierczyn, Strzegom, Udanin, Żarów, Marcinowice. Liderem projektu jest Gmina Świdnica.

image003517 czerwca 2017r w Gogołowie na pięknie położonym boisku, odbyły się Zawody Sportowo- Pożarnicze dla jednostek z terenu Gminy Świdnica. Naszą jednostkę reprezentowały cztery drużyny zajmując następujące miejsca. Dziewczynki 12-15lat I miejsce, chłopcy 12-15 lat I miejsce, kobiety I miejsce oraz seniorzy II miejsce przegrywając jedynie z OSP Witoszów o trzy sekundy. Zawody były dobrze przygotowane, jedynie pogoda nie dopisała było zimno a na odczytanie wyników rozpadał się deszcz, zmarznięci ale zadowoleni z wyników druhowie wrócili do remizy gdzie czekała na uczestników kiełbasa z grilla i pizza. Gratulujemy kolejnego dobrego startu naszym strażakom.

image0000Kolejny raz strażacy z Burkatowa pełnili wartę przy Bożym Grobie. W tym roku służbę zaczęliśmy w Wielki Czwartek i uczestniczyliśmy w uroczystościach Wielkiego Tygodnia aż do niedzielnej Mszy Rezurekcyjnej. Jak w poprzednich latach cieszy nas starszych druhów uczestnictwo młodzieży, to napawa otuchą, że nie tylko ruch pożarniczy nie gaśnie ale również wiara. W tak różnych czasach nasza młodzież nie wstydzi się munduru jak również uczestnictwa w wydarzeniach kościelnych.

Zobacz zdjęcia.

image0012W dniu 17.03.2017 ok godz. 9:00 zastęp gba mercedes z naszej jednostki został zadysponowany do działań związanych z dogaszaniem hali magazynowo produkcyjnej przy ul. Wałbrzyskiej w Świebodzicach. Działania zastępu polegały m.in. na dogaszaniu i rozbiórce elementów konstrukcyjnych budynku które znajdowały się w trudno dostępnych miejscach, w związku z czym konieczne było użycie technik linowych koniecznych do wykonania asekuracji pracujących w eksponowanym terenie ratowników. Działania zakończyły się ok godz. 12. Spaleniu uległo ok 2,5 tys. m2 powierzchni hali.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

Nowy sprzęt i samochód dla OSP BurkatówPonad 6,5 mln zł. z przeznaczeniem na zakup 10 nowoczesnych samochodów oraz sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych trafi do ochotniczych straży pożarnych z 5 powiatów: świdnickiego, lubańskiego, jaworskiego, wołowskiego oraz dzierżoniowskiego. Decyzją zarządu województwa projekt, którego liderem jest gmina Świdnica uzyskał dotację w wysokości 4,17 mln zł. ze środków unijnych.

Wypadek koło młyna w Burkatowie6 września 2016r. o godzinie 13 37 jednostka OSP Burkatów została zadysponowana do wypadku na drodze z Burkatowa do Bojanic. w wypadku uczestniczyły dwa samochody marki fiat. Poszkodowani kierowcy zostali odwiezieni na badania do szpitala "Latawiec" w Świdnicy. Jednak obrażenia obu kierowców okazały się niegroźne,  na szczęście ucierpiały tylko pojazdy.

 

 

image000004-08-2016r. o godzinie 12:56 jednostka OSP Burkatów została zadysponowana do pożaru lasu w miejscowości Lutomia. Pożar powstał w bardzo trudnym górzystym terenie. Gaszenie utrudniały też gęste zarośla. Tak trudne warunki zmusiły strażaków oraz leśników do zadysponowania samolotów gaśniczych. Po ugaszeniu pożaru, pogorzeliska pilnowały służby leśne, jednak na drugi dzień nie obyło się bez interwencji naszej jednostki oraz jednostki z OSP Lutomia. zobacz film i zdjęcia z miejsca akcji.

 

 

Harmonogram wywozu śmieci 2018r.

smieci male

Poprzednia strona OSP

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów