• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

male procesja

Tak jak w roku poprzednim uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało) odbyło się w Burkatowie z tą różnicą, że koniec procesji był w Bystrzycy Górnej koło szkoły podstawowej. Ołtarz Mszalny przygotowała Rada Sołecka Burkatowa, pierwszy ołtarz procesyjny Rada Sołecka Bystrzycy Górnej, drugi strażacy z Burkatowa, trzeci Rodzina Migasów i Bekasów, czwarty Rada Sołecka Lubachowa. Pogoda choć w ostatnim okresie dość kapryśna, jak na zamówienie poprawiła się i można było bez przeszkód uczestniczyć w procesji.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej zwane Bożym Ciałem) jest to święto obchodzone przez Katolików ku czci Najświętszego Sakramentu. Jest to święto obowiązujące Katolików do uczestniczenia w tym dniu we mszy świętej.
W Polsce Boże Ciało zostało ustanowione dniem wolnym od pracy. Boże Ciało jest świętem obchodzonym 60 dni po Wielkanocy, dlatego jest to święto ruchome.
W Polsce tradycyjne uroczystości związane ze świętem Bożego Ciała obejmują mszę świętą, po której następuje procesja do specjalnie zbudowanych na ten cel czterech ołtarzy. Przy każdym z ołtarzy odczytywany jest fragment jednej z czterech Ewangelii, opowiadający o Eucharystii. W uroczystej procesji biorą udział wierni, często ubrani w ludowe stroje. Dzieci posypują drogę procesji kwiatami, niesione są święte obrazy i śpiewane pieśni ku czci Najświętszego Sakramentu.

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia strona OSP

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów