• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

swietlica

Świetlica Wiejska w Burkatowie jest czynna od poniedziałku do czwartku w  godzinach       16 00 - 19 00. Zapraszamy.

koleda maleW środę 28 grudnia, w Burkatowie przy Świetlicy Wiejskiej zebrali się mieszkańcy naszej miejscowości aby wspólnie kolędować. Inicjatywa ma za zadanie pokazanie jakże pięknej polskiej tradycji wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek. Gości przywitał sołtys Bronisław Dratwa a całość poprowadził Roman Kuc. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przygotowały gorący barszcz, ciasto oraz ciastka i drobny upominek dla każdego uczestnika. Kolędowanie rozpoczął nasz teatrzyk „Pogwarki” przygotowany przez panią Teresę Kmerę i Lidię Sajdak. Kolędy i pastorałki zaśpiewali również mieszkańcy Burkatowa , Laura i Jakub Panas oraz Stanisław Bekas, który zaśpiewał w góralskim brzmieniu kolędę „ Oj Maluśki”. Wieczór uświetnili również Marta i Jakub Moneta, który jest niezwykle utalentowanym i docenianym świdnickim organistą. Pani Marta zachęcała do wspólnego śpiewania. W miłej i gorącej atmosferze minął grudniowy wieczór, mamy nadzieję, że stanie to się tradycją. Tak dla przypomnienia zapraszamy do Szopki Bożonarodzeniowej koło świetlicy, przy okazji spaceru można dzieciom przybliżyć tradycję Świąt Bożego Narodzenia . I jeszcze jedno zaproszenie, grupa teatralna „Pogwarki” zaprasza na występ w ramach Świdnickiego Przeglądu Zespołów Kolędniczych na swój występ około godziny 17 20, w dniu 13-01-2023r. do Teatru w Świdnicy. Zapraszamy.

wystep pogwarkiZespół „ Pogwarki” działający przy świetlicy wiejskiej
w Burkatowie, serdecznie zaprasza na swój występ kolędniczy do sali teatralnej w Świdnicy w dniu 13 stycznia 2020 r.
Nasz występ przewidziany jest około godz. 17.20
Serdecznie zapraszamy.

knigiJeżeli jesteś miłośnikiem literatury.
Posiadasz w swojej biblioteczce książki , które już dawno przeczytałeś. Chciałbyś bezpłatnie się nimi podzielić ,dać im drugie życie. Zapraszamy do świetlicy wiejskiej w Burkatowie gdzie z inicjatywy KGW powstał punkt wymiany książki.
Zostawiając swoją książkę sprawisz, że jej czarodziejska moc będzie trwała ciesząc innego czytelnika, a ty będziesz mógł wybrać dla siebie coś co ucieszy Ciebie.
Zapraszamy.

51W minioną sobotę w świetlicy wiejskiej, tradycyjnie już Rada Sołecka zorganizowała zabawę karnawałową dla dzieci. Choć frekwencja była słabsza jak w inne lata, to atrakcji dla najmłodszych nie zabrakło. Pani Ala jak zwykle przygotowała liczne gry zabawy i konkursy, dzieci nie mogły narzekać na nudę, Każda wygrana jak i udział w grach był nagradzany słodyczami i upominkami. Dla rodziców przygotowany był stolik z kawą, herbatą i ciastkami. Czas szybko upłynął w taktach muzyki odpowiedniej dla dzieci.

pogwarki1Zespół „Pogwarki” z Burkatowa serdecznie zaprasza na swój występ kolędniczy pt.” Z gwiazdą po kolędzie”, który odbędzie się w dniu 10 stycznia o godzinie 17.20 w Teatrze w Świdnicy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Burkatowa i ich gości.

zabawa karnawalowaOkres karnawału to czas na zabawy, kolejny już raz w naszej świetlicy dzieci miały swoją zabawę karnawałową. A na nudy nie było czasu dużo gier i konkursów przygotowała jak zawsze pani Ala Bekas, każdy uczestnik był nagradzany słodyczami i upominkami, można było się pobawić przy muzyce a również rodzice i dziadkowie nie nudzili się. Była przygotowana kawa oraz herbata. Zapraszamy do galerii.

jaselka28 stycznia w Świetlicy Wiejskiej tradycyjnie już, odbyło się spotkanie noworoczne. Na wstępie sołtys Bronisław Dratwa przywitał zaproszonych gości oraz mieszkańców naszej miejscowości. Teatrzyk pogwarki prowadzony przez panią Teresę Kmerę przedstawił wyjątkowe jasełka. Dzieci wspaniale odegrały swoje role ale musimy wyróżnić wspaniały występ „Żyda”. Po części oficjalnej był czas na podziękowania, które były skierowane głównie do Pani Wójt Teresy Mazurek, dalsza część to wspaniałe luźne rozmowy mieszkańców, wspomnienia, uśmiechy na twarzach można było wyczuć wspaniałą luźną atmosferę u ludzi na co dzień przygnębionych chorobą lub trudem dnia codziennego. Można było też się pobawić przy rytmach muzycznych serwowanych przez DJ-a Marqsa.

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia nasza strona 2005r.-2014r.

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów