• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

image000626 lutego 2020 r. (środa) godz. 18.00
w świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbędzie się roczne zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich.
Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.

image000608 maja 2019 r. (środa) godz. 18.00
w świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbędzie się roczne zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich.
Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane wstąpieniem do naszego Koła serdecznie zapraszamy.

palmaKGW Burkatów w każdą środę od dnia 04.03.2019r. do dnia 10.04.2019 r. od godziny 18.00 w świetlicy wiejskiej w Burkatowie prowadzi warsztaty rękodzieła związane z tradycją Świąt wielkanocnych ( kwiaty bibułkowe, palmy wielkanocne, stroiki, pisanki wielkanocne itp.) Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

image000611 kwietnia 2018 r. (środa) godz. 18.00
w świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbędzie się roczne zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich.
Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane wstąpieniem do naszego Koła serdecznie zapraszamy.

stowarzyszenieW dniu 26. 03. 2018 r. (poniedziałek) o godz. 18:00  w świetlicy wiejskiej, odbędzie się walne zebranie Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów. Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia serdecznie zapraszamy.

image000626 kwietnia 2017 r. (środa) godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbędzie się zebranie sprawozdawczo- wyborcze Koła Gospodyń Wiejskich.
Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane wstąpieniem do naszego Koła serdecznie zapraszamy.

stowarzyszenieW dniu 24. 03. 2017 r. o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej, odbędzie się walne zebranie Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów. Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia serdecznie zapraszamy.

stowarzyszenie

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi Burkatów zaprasza mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych na prezentację filmu sprzed 24 lat. Autorem nagrania jest pan Stanisław Bekas, który jako jeden z pierwszych zakupił kamerę w naszej miejscowości, i dzięki temu posiada bogate archiwum. Na filmie zobaczymy „Dożynki Gminne 1992r.” Prezentacja odbędzie się w najbliższy piątek 25-11-2016r. w świetlicy wiejskiej w Burkatowie o godzinie 18 00. Serdecznie zapraszamy.

image000329-09-2016 r. w Krzyżowej przy pięknej pogodzie odbył się „Międzynarodowy Bieg Pojednania". Imprezę wspierali aktywnie nasi wolontariusze, m.in. Monika Dłutkowska, Ryszard Dudkowski, Bronisław Dratwa, Mariola Dratwa. Po zawodach uczestnicy bawili się i posilali na Pikniku Pokoleń. Na zakończenie zawodów nastąpiło uroczyste wręczanie medali, statuetek i dyplomów. Wyniki zawodników z Burkatowa:
Chłopcy roczniki 2007-2006 4 -te miejsce Bartosz Smok
Dziewczęta roczniki 2005-2004 miejsce 6-te Anna Mikuła
Chłopcy roczniki 2005-2004 1-sze miejsce Paweł Tomaszewski
Chłopcy roczniki 2003-2001 2-gie miejsce Michał Zaguba, 9-te miejsce Jakub Chwistek, 10-te miejsce Dawid Kadela, 11-te miejsce Jakub Kowalski
Zapraszamy do galerii zdjęć tego wydarzenia.

image0005Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów od września realizuje projekt "Pojednani w sporcie". W ramach tego projektu podczas bezpłatnych warsztatów uczestnicy poznają tajniki wolontariatu i wiedzę z zakresu profesjonalnego planowania i organizowania imprez sportowych. Projekt prowadzony jest w ramach realizacji zadania publicznego tj. działalności na rzecz dzieci i młodzieży oraz promocji i organizacji wolontariatu. Wpisuje się też w wsparcie dla rozwoju społeczeństwa obywatelskiego poprzez wzmacnianie postaw obywatelskich wśród młodzieży Dolnego Śląska. Projekt jest dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.
W ramach projektu liczna grupa młodzieży uczestniczyła w zajęciach dotyczących wolontariatu, jego aspektów prawnych oraz organizacji imprez sportowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy udzielania pierwszej pomocy.
W warsztatach biorą udział także nasi seniorzy. W dniu 29 września odbył się Międzypokoleniowy Bieg Pojednania w Krzyżowej z udziałem naszych wolontariuszy jak i zawodników.

image0006W dniu 13 kwietnia (środa) w świetlicy wiejskiej o godz. 18.00 odbędzie się zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich.
Serdecznie zapraszamy.

stowarzyszenie

Uwaga zmiana terminu! Zebranie przeniesione z dnia 18 marca na 21 marca 2016r.

W dniu 21. 03. 2016 r. o godz. 18:00 odbędzie się w świetlicy wiejskiej zebranie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi Burkatów oraz Zebranie Wiejskie

Tematyka Zebrania Wiejskiego:

1.Zmiana strategii rozwoju wsi Burkatów

2.Sprawy różne

Zapraszamy mieszkańców oraz członków i sympatyków stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na rzecz rozwoju wsi BurkatówCelem liczącej 21 osób organizacji jest aktywizowanie i integrowanie środowiska lokalnego, budowanie świadomości obywatelskiej oraz promowanie wsi Burkatów i jej mieszkańców. Stowarzyszenie zajmuje się również propagowaniem zwyczajów i tradycji ludowych, a także wspieraniem inicjatyw obywatelskich w rozwoju kulturalnym, oświatowym i sportowym na rzecz mieszkańców Burkatowa.
Obszary działań organizacji dotyczą zakresu:

 

 • podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej i pielęgmnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej
 • działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych
 • wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu

Osoby chętne do współpracy i wstąpienia do Stowarzyszenia prosimy o kontakt z panią prezes Mariolą Dratwą. Tutaj znajdziesz wszystkie możliwe formy kontaktu.

koniczynaKoło Gospodyń Wiejskich w Burkatowie w dniu 27 czerwca 2015r. na Przeglądzie Zespołów Folklorystycznych „Nad Bystrzycą" organizuje loterię fantową.
Dochód z loterii zostanie przeznaczony na wycieczkę krajoznawczą dla dzieci i młodzieży.
Jeżeli zechcesz na ten cel przeznaczyć swoją nagrodę, fant, czekamy na Ciebie
w świetlicy wiejskiej od poniedziałku do piątku od godz. 16.00 do 20.00

15 kwietnia 2015 r. (środa) godz. 18.00 w świetlicy wiejskiej w Burkatowie odbędzie się zebranie sprawozdawcze Koła Gospodyń Wiejskich.Wszystkich członków oraz osoby zainteresowane wstąpieniem do naszego Koła serdecznie zapraszamy.

Kolo Gospodyń Wiejskich w Burkatowie w sobotę 28 marca 2015 r. odwiedziło Wrocław.

Po raz pierwszy wzięliśmy udział w imprezie zorganizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Regionalne Związki Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, było to doskonałą okazją do zaprezentowania bogactwa i różnorodności smaków naszej wsi i gminy, kultury i tradycji związanej ze Świętem Wielkiej Nocy.

Czytaj więcej: Tradycyjne stoły Wielkanocne,palmy i pisanki

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia nasza strona 2005r.-2014r.

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów