• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

Koło Gospodyń Wiejskich w Burkatowie powstało 27 marca 2014 r. jako Organizacja Pożytku Publicznego i zrzesza już w swoim gronie 33 osoby. Jest organizatorem lub współorganizatorem wielu akcji i prac na rzecz swojej miejscowości i jej mieszkańców, dzieci, młodzieży, dorosłych.

 

 

Swoim działaniem pobudza aktywność mieszkańców, integruje ją, kultywuje tradycje polskie poprzez organizację spotkań z seniorami, dziećmi oraz kobietami, poprzez organizację stoisk tematycznych podczas lokalnych imprez, Przeglądu Zespołów Folklorystycznych, spotkań okolicznościowych, przygotowanie widowisk kolędniczych.

Koło dba o kondycję fizyczną mieszkańców prowadząc 2 x w tygodniu zajęcia aerobiku oraz propagując zdrowy tryb życia poprzez naukę prawidłowego chodzenia z kijkami, piesze wycieczki oraz inne formy zajęć sprawnościowych. Koło Gospodyń Wiejskich w Burkatowie współpracuje ze wszystkimi organizacjami działającymi na terenie wsi.

Głównymi statutowymi obszarami i celami działań stowarzyszenia to:

 • Propagowanie i podtrzymywanie dawnych i obecnych tradycji ludowych.
 • Prowadzenie działalności na rzecz odnowy i rozwoju wsi Burkatów poprzez czynny udział członków kola w życiu wsi.
 • Prowadzenie działalności społeczno – wychowawczej, oświatowo-kulturalnej w zakresie poprawy warunków socjalno bytowych rodzin wiejskich.
 • Reprezentowanie potrzeb i obrona interesów bytowych kobiet wiejskich.
 • Rozwój przedsiębiorczości kobiet.
 • Propagowanie zdrowego trybu życia oraz dbanie o sprawność fizyczną mieszkańców naszej wsi.
 • Wychowywanie młodego pokolenia w duchu tolerancji, patriotyzmu i poszanowania tradycyjnych wartości.
 • Inicjowanie i podejmowanie różnorodnych działań na rzecz poprawy warunków życia kobiet.
 • Podejmowanie działań na rzecz zabezpieczenia socjalnego mieszkańców wsi oraz współuczestniczenie.
 • w rozpoznawaniu i zaspokajaniu potrzeb ludzi starszych i znajdujących się w trudnych warunkach życiowych.
 • Podejmowanie współpracy z innymi organizacjami społecznymi.

 

Siedzibą Koła Gospodyń jest Świetlica wiejska w Burkatowie, adres: Burkatów 1E, 58-100 Świdnica. Osobą kontaktową i zarazem kierownikiem stowarzyszenia jest Teresa Kmera ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Tekst i zdjęcie: ze strony Urzędu Gminy w Świdnicy.

 

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia nasza strona 2005r.-2014r.

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów