• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

9177

25 września 2021r. jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Świdnica walczyły w Zawodach Sportowo- Pożarniczych. Długa przerwa spowodowana pandemią koronawirusa zmotywowała jednostki do solidnego przygotowania do rywalizacji. Zawody to nie tylko zweryfikowanie swoich sił w sporcie pożarniczym, ale przede wszystkim możliwość spotkania się z kolegami z innych jednostek, porozmawianie o problemach wymiana doświadczeń, na co dzień druhowie spotykają się przy różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych, gdzie nie ma miejsca na swobodne pogaduszki. Gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka z Grodziszcza, ładna pogoda, dobrze przygotowane boisko, bufet dobrze zaopatrzony, to wszystko sprawiło, że wyczuwalna była atmosfera wręcz piknikowa, tylko na twarzach zawodniczek i zawodników biorących udział w poszczególnych konkurencjach rysowały się emocje, zaciętość i wola walki o najlepsze lokaty. Szczególnie musimy się cieszyć z najmłodszych i dzieci, które z chęcią odwiedzały remizy, po to żeby pod okiem doświadczonych starszych strażaków przygotować się do rywalizacji To narybek, który kiedyś zasili szeregi jednostek operacyjno-technicznych w strażnicach i będą brali udział w działaniach ratowniczych. Trzeba podkreślić, że w Gminie Świdnica od wielu lat strażacy dysponują nowoczesnym sprzętem, który swoimi parametrami nie odbiega od sprzętu, którym dysponują jednostki Państwowej Straży Pożarnej w powiecie czy w kraju. W zawodach wzięło udział 15 drużyn, na rywalizację składały się dwie konkurencje- sztafeta pożarnicza oraz ćwiczenie bojowe. Nasza jednostka OSP Burkatów w zawodach wystawiła trzy drużyny, osiągnęła założone cele, seniorzy zajęli II miejsce, dzieci poniżej 12 roku życia w drużynach mieszanych zajęły I miejsce oraz chłopcy w kategorii wiekowej 15-18 lat również I miejsce, zarządowi oraz druhom zaangażowanym w przygotowaniu drużyn należą się słowa uznania. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Klasyfikacja generalna.

W grupie MDP "drużyna mieszana" - wiek poniżej 12 lat
1. miejsce MDP - OSP Burkatów
2. miejsce MDP - OSP Gogołów
3. miejsce MDP - OSP Grodziszcze
4. miejsce MDP - OSP Grodziszcze

W grupie MDP chłopcy - wiek 12-15 lat
1. miejsce MDP - OSP Lutomia

W grupie MDP chłopcy - wiek 16-18 lat
1. miejsce MDP - OSP Burkatów

W grupie "C" - kobiety
1. miejsce - OSP Grodziszcze

W grupie "A" - mężczyźni
1. miejsce - OSP Witoszów Dolny
2. miejsce - OSP Burkatów
3. miejsce - OSP Gogołów
4. miejsce - Bystrzyca Górna
5. miejsce - OSP Panków
6. miejsce - OSP Mokrzeszów
7. miejsce - OSP Grodziszcze
8. miejsce - OSP Lutomia

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia strona OSP

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów