• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

70 lecie maleW sobotę 28 października koło remizy, odbyły się uroczystości związane z obchodem 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Burkatowie. O godzinie 14 00 naczelnik jednostki druh Paweł Krzyśków złożył meldunek o gotowości do uroczystości na ręce prezesa OW ZOSP RP we Wrocławiu druha Ryszarda Drozda.

Po oficjalnym powitaniu zaproszonych gości druh prezes Michał Ożóg przedstawił historię naszej straży. Następnie nasza jednostka uchwałą Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP została odznaczona Srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa. Srebrnym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa został odznaczony druh Adam Bekas. Odznaką „wysługa lat” zostali odznaczeni druh Adam Bekas oraz Sebastian Konarski. Zarząd OSP Burkatów podziękował za okazywane wsparcie oraz podjęcie się realizacji projektu pt.: „Zakup sprzętu dla prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych – Projekt partnerski gmin pod przewodnictwem Gminy Świdnica Wójt gminy Świdnica Pani Teresie Mazurek, Komendantowi Powiatowemu PSP w Świdnicy Panu st. bryg. Tomaszowi Szuszwalak oraz Radnemu Gminy Świdnica Panu Januszowi Marudzie. Zarząd podziękował również za wieloletnią służbę w Jednostce Operacyjno Technicznej oraz za udział w działaniach ratowniczo gaśniczych druhowi Stanisławowi Bekas. Następnie podziękowania trafiły do naszych sponsorów za zakup sprzętu ratowniczego Nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnica pana Romana Bereźnickiego, firmy Papa Trans pana Pawła Pawłowskiego i firmy Jata Świdnica pana Tadeusza Rzepeckiego. Jednostka podziękowała również naszym druhnom: Annie Migas, druhnie Adrianie Konarskiej, druhnie Karolinie Migas, druhnie Joannie Michalskiej, druhnie Halinie Danisiewicz za wieloletnią pracę na rzecz jednostki. W trakcie uroczystości został również przekazany jednostce ciężki zestaw do ratownictwa drogowego, który jest częścią projektu „Zakup sprzętu dla prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczej Straży Pożarnych”. Do jednostki oprócz zestawu trafił jeszcze nowy samochód, który zaprezentujemy w następnym artykule. Po zamknięciu uroczystości strażacy zaprosili gości jak również mieszkańców na poczęstunek, tradycyjną grochówkę, kiełbaski z grilla. Z okazji 70 lecia naszej jednoski został wydany okolicznościowy biuletyn, który można w wersji elektronicznej pobrać z naszej strony – BIULETYN.

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia strona OSP

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów