• 1

  1

 • 2

  2

 • 3

  3

 • 4

  4

 • 5

  5

 • 6

  6

Pogoda

Login Form

man maleŚredni samochód ratowniczo –gaśniczy na podwoziu MAN 18.340 już jest w naszej remizie dzięki projektowi pod nazwą „Zakup sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i usuwania skutków zjawisk katastrofalnych lub poważnych awarii celem wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych – projekt partnerski gmin pod przewodnictwem gminy Świdnica”.

Gmina Świdnica jest liderem wspomnianego projektu, a celem jest zakup 7 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 3 lekkich wozów ratowniczo-gaśniczych oraz specjalistycznego sprzętu. Projekt obejmuje swoim zakresem doposażenie 11 jednostek OSP, tj. OSP w Burkatowie, OSP w Ostroszowicach, OSP w Jaworzynie Śl., OSP w Męcince, OSP w Goczałkowie, OSP w Ujeździe Górnym, OSP w Pożarzysku, OSP w Leśnej, OSP w Tworzyjanowie, OSP w Siekierczynie, OSP w Brzegu Dolnym. Oficjalna prezentacja wszystkich samochodów oraz sprzętu w ramach projektu dofinansowanego ze środków EFRR w ramach RPO WD na lata 2014-2020 odbędzie się 15 listopada br. w Burkatowie. Na wyposażeniu naszej jednostki jest jeszcze średni samochód ratowniczo-gaśniczy GBA 2,5/24/4 Mercedes oraz lekki samochód ratownictwa wodnego SLRW Volkswagen T4 wyposażony dodatkowo w przyczepkę i ponton z silnikiem śrubowym. Wybrane parametry Samochodu Ratowniczo -Gaśniczego
Podwozie: MAN 18.340
Moc silnika: 251 kw / 340 KM
Zabudowa : Stolarczyk Kompozytowa
Zbiornik wody: 4670 l
Zbiornik Środka pianotwórczego: 470 l
Autopompa :dwuzakresowa S40H
Wydajność 45 hl / min
Działko Wodno Pianowe o wydajności 800l /1600l /2400l

Harmonogram wywozu śmieci 2024 r.

 

male

Poprzednia strona OSP

Strona naszej parafii

parafia

Copy Right © 2015 Burkatów